Qyteti

Reshjet e dendura në kryeqytet, Veliaj: Për çdo emergjencë telefononi 112

Reshjet e dendura në kryeqytet, Veliaj: Për çdo emergjencë

Kryebashkiaku Erion Veliaj ka falënderuar punonjësit e Bashkisë së Tiranës të cilët kanë punuar gjatë këtyre dy ditëve për normalizimin e situatës si pasojë e shirave të dendur dhe stuhisë që ka përfshirë kryeqytetin këto dy ditë. Veliaj u ka kërkuar qytetarëve që të tregojnë kujdes dhe për çdo rast të telefonojnë në numrin e emergjencës.

Reshjet e dendura në kryeqytet, Veliaj: Për çdo emergjencë

“Faleminderit kolegëve të Emergjencave Civile, Agjencia e Parqeve dhe Rekreacionit – Bashkia Tiranë, Punëtorët e Qytetit dhe Policia Bashkiake për ndërhyrjen e menjëhershme ditën e djeshme pas stuhisë dhe shirave që pushtuan qytetin. Ju lutem le të tregojmë kujdes dhe për çdo emergjencë telefononi 112”, shkruan Veliaj.

Reshjet e dendura në kryeqytet, Veliaj: Për çdo emergjencë

Tiranapost.al