Qyteti

Veliaj uron Pelosin dhe miqtë e tjerë amerikanë për fitoren

Veliaj uron Pelosin dhe miqtë e tjerë amerikanë për fitoren

Kryebashkiaku Erion Veliaj në një postim ka uruar Kryetaren e Kongresit amerikan, Nensi Pelosi dhe kryetarin e Senatit Amerikan, Chuck Schumer për suksesin e arritur në zgjedhjet e fundit të zhvilluara në SHBA.

Veliaj uron Pelosin dhe miqtë e tjerë amerikanë për fitoren

“Urime të gjithë miqve të mirë të shqiptarëve, që dolën me sukses në zgjedhjet e mesit të mandatit në SHBA. Garanci për marrëdhëniet tona unike”, shkruan Veliaj.

Pak kohë më parë, kryebashkiaku i Tiranës zhvilloi një vizitë në Uashington ku realizoi një sërë takimesh të rëndësishme në Kongresin dhe Senatin Amerikan.