Rajoni

Tërmet me magnitudë 4.2 të shkallës rihter regjistrohet në rajon, ja ku ishte epiqendra

Tërmet me magnitudë 4.2 të shkallës rihter regjistrohet

Një tërmet me magnitutë 4.2 të shkallës rihter është shënuar pasditen e sotme në Detin Egje.

Mësohet se epiqendra e tij ishte në ujërat e rrethit Datcka, e cila i përket qytetit perëndimor turk Mugla, deklaron Zyra Turke për Menaxhimin e Fatkeqësive dhe Emergjencave.

Mediat e huaja raportojnë se lëkundjet u ndjenë rreth orës 16:21, dhe thellësia e tij ishte ishte 5.25 kilometra.

*Tiranapost.al