Rajoni

Greqia regjistron rekord të vdekurish brenda ditës nga Covid-19

Greqia regjistron rekord të vdekurish brenda ditës nga Covid-19

Grqia ka regjistruar sot rekord shifrash përsa i takon viktimave për shkak të Covis-19.

 Gjatë 24 orëve të fundit 121 persona kanë humbur betejën me virusin dhe numri total i vdekjeve që nga shpërthimi i pandemisë në shtetin fqinj ka shkuar në 2.223.

Ndërkaq, në 24 orët e fundit janë regjistruar 1,747 raste të reja me koronavirus. Në spitalet greke po trajohen 606 pacientë  në intubim dhe mosha e tyre mesatare është 65 vjeç.

*Artikulli i marrë nga Megatv. Përkthyer dhe përshtatur për Tiranapost.al.