Rajoni

Italia do të marrë masa të reja kufizuese

Italia do të marrë masa të reja kufizuese

Italia ka marrë të tjera kufizuese për parandalimin e përhapjes së Covid, ndërsa javët e fundit shifrat e të infektuarve janë rritur në mënyrë drastike, pavarësisht masave të reja për mbajtjen e maskës apo rregullat e tjera.

Zyrtarisht u vendos shtetrrethimi dhe çdo gjë do të mbyllet pas orës 22:00.

Por sipas burimeve qeveritare po vlerësohen për masat shtesë, si mbyllja e palestrave, pishinat dhe sportet amatore. Nuk do të mbyllen parukeritë, megjithëse fillimisht u tha se edhe kjo ishte te masat e reja.

Këtë të premte në Itali u raportuan mbi 10 mijë raste të reja.