Rajoni

Kroaci, babai mbyt tre fëmijët e mitur dhe më pas vret veten me armë zjarri

Kroaci, babai mbyt tre fëmijët e mitur dhe më pas vret veten me

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Kroaci ku një baba ka mbytur tre fëmijët e tij të mitur, përkatësisht të moshave 4 dhe 7 vjeç (Binjakë).

Mediat bëjnë me dije se pasi kreu aktin makabër babai ka tentuar të vrasë dhe veten me armë zjarri, por iu ka mbijetuar plagëve dhe është transportuar në spital.

Mësohet se prindërit e fëmijëve të vrarë ishin divorcuar prej kohësh. Ende nuk dihet shkaku dhe rrethanat e ngjarjes së rëndë.

Tiranapost.al