Rajoni

Nuk pranuan të vaksinoheshin pezullohen nga puna 92 punonjës në Greqi

Nuk pranuan të vaksinoheshin pezullohen nga puna 92 punonjës në

92 punonjës të Spitalit të Përgjithshëm të Xanthi në Greqi janë pezulluar nga puna pasi nuk kanë pranuar të marrin dozën anti-Covid.

Masa është marrë në zbatim të urdhërit të qeverisë greke për vaksinim të detyruar të personelit mjekësor.

Shkarkimi io punonjësve e kthen sistemin shëndetësor në një kolaps, pasi vendi po përballet me një rritje të ndjeshme të rasteve me Covid.

Ditën e sotme janë regjistruar 1,291 infektime të reja dhe 43 viktima nga koronavirusi.

Tiranapost.al