Rajoni

Tragjedi në Tetovë! Merr flakë spitali Covid. Nuk dihet numri i viktimave

Tragjedi në Tetovë! Merr flakë spitali Covid. Nuk dihet numri i

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Maqedoninë e Veriut në orët e mbrëmjes. Në spitalin e Covid të Tetovës ka ndodhur një shpërthim. Sipas policisë dyshohet për 10 viktima, por numri i saktë ende nuk dihet.

Pamje nga vendi i ngjarjes:

Tragjedi në Tetovë! Merr flakë spitali Covid. Nuk dihet numri i

Tragjedi në Tetovë! Merr flakë spitali Covid. Nuk dihet numri i

Tragjedi në Tetovë! Merr flakë spitali Covid. Nuk dihet numri i

Ministria e Shëndetësisë së Maqedonisë së Veriut ka konfirmuar gjithashtu se ka viktima në mesin e personave që po mjekoheshin në spitalin në Tetovë.

“Zjarri është tashmë i shuar dhe ekipet po mobilizohen për të ndihmuar. Personat që kanë nevojë për ndihmë mjekësore më urgjente po transportohen në Shkup”.

Tragjedi në Tetovë! Merr flakë spitali Covid. Nuk dihet numri i

Deri më tani nuk dihen shkaqet e shpërthimit të zjarrit. Në vendin e ngjarjes kanë mbërritur zjarrfikësit dhe po përpiqen të nxjerrin pacientët që ishin shtruar në spital.

Ndërtesa e spitalit duket e djegur tërësisht.

*Tiranapost.al.