Rajoni

Tjetër tërmet në Rajon. Ja sa ishte magnituda

Tjetër tërmet në Rajon. Ja sa ishte magnituda

Një tërmet me magnitudë 4.2 të shkallës Rihter doditi zonën Volimes në Zakynthos ditën e sotme.

Dridhja kishte thellësi fokale prej dhe kilometrash dhe epiqendra e saj ishte evendosur 25 km në perënim të Volimes, sipas Institutit Gjeodinamik të Observatorit të Athinës.

Greqia prej ditësh është përfshirë në një aktivitet të lartë sizmik me tërmete qëe kanë krijuar shqetësim tek ekspertët, të cilët kanë deklaruaar se ky fenomen mund të zgjasë me muaj.

Tiranapost.al