Rajoni

Video/ Përplasje fizike në Kuvendin serb për Kosovën

Video/ Përplasje fizike në Kuvendin serb për Kosovën

Seanca e posaçme në Kuvendin e Serbisë, ku po diskutohet për Kosovën, po përcillet me përplasje verbale dhe fizike mes deputetëve të opozitës dhe presidentit serb, Aleksandar Vuçiç.

Vuçiç në këtë seancë ka folur për planin franko-gjerman për normalizimin e raporteve me Kosovën, teksa opozita e ka cilësuar këtë plan si “kapitullim për Serbinë”.


Gjatë seancës, deputetët e opozitës kanë brohoritur slogane si “Tradhti”, “Kosova është zemra e Serbisë” dhe “Nuk do të heqim dorë nga Kosova”.

Ata po ashtu mbanin pankarta me mbishkrimin “Jo kapitullimit”.