Aktualitet

Raporti i OKB/ Meta: Ky është “rreziku rus” që i kanoset vendit

Raporti i OKB/ Meta: Ky është “rreziku rus” që i

Duke u bazuar te meta, që kishte parashikuar ulje të popullësisë së Shqipërisë me 30-40%, Presidenti Ilir Meta e konsideron shpopullimin si një “rrezik rus”. Kreu i shtetit thekson se për këtë sfidë duhet dialog dhe zbatimin e 9 kushteve të Bundestagut.

Postimi i plotë:

Kambanat e alarmit po bien!

Stop shpopullimit të Shqipërisë!

Ky është “rreziku i vërtetë rus” që i kanoset vendit!

Kjo është sfida më madhore që kërkon urgjent dialog, zgjidhje, dhe kthimin e shpresës për të gjithë shqiptarët!

9 kushtet e Bundestagut janë harta e rrugës së Shqipërisë europiane!

Koha është tani!

Nuk mund të ketë Shqipëri pa shqiptarë!/ Tiranapost.al

http://www.tiranapost.al/okb-ben-parashikimin-sa-banore-do-te-mbeten-ne-shqiperi-ne-2100-n/