SPORT

Rashica kthehet në stërvitje të plotë me Werderin, gati për fundjavë

Rashica kthehet në stërvitje të plotë me Werderin, gati

Milot Rashica duke se e ka lënë pas krahëve lëndimin që e kishte marr në fillimin e edicionit në Bundesliga.

Javën e shkuar filloi stërvitjet gradualisht, ndërsa sot është bashkuar me ekipin.

Ai e ka kryer stërvitjen e plotë më bashkëlojtarë dhe me shumë gjasë do të jetë i gatshëm për ndeshjen e radhës.

Lajmin e ka konfirmuar vetë klubi, që ka postuar në rrjetet sociale foto të lojtarit. Werder do të luajë në shtëpi ndaj RB Leipzing.

Rashica i ka munguar Kosovës në dy ndeshjet e muajit shtator, ndaj Çekisë dhe Anglisë. /XH.K