Politikë

Pakti politik/ Jozefina Topalli e komenton si ‘marrëveshje’ të fshehtë Rama-Basha

Pakti politik/ Jozefina Topalli e komenton si ‘marrëveshje’

Konsensusin e papritur të sotëm opozitë-mazhorancë për Reformën Zgjedhore, ish-n/kryetarja Jozefina Topalli e lidh me një ?marrëveshje? të fshehtë mes dy liderëve, Ramës dhe Bashës.

Topalli shkruan në Facebook se, Rama dhe Basha janë rikthyer në krahët e njëri-tjetrit pasi u pushua çështja në gjykatë kundër liderit demokrat.

Kujtojmë se një ditë më parë, turpi gjykues pushoi çështjen e lobit rus të ngritur kundër PD, për shkak të mungesës së provave./ Tiranapost.al

http://www.tiranapost.al/reforma-zgjedhore-perfundon-takimi-qe-uli-ne-tryeze-opoziten/

http://www.tiranapost.al/lobimi-rus-i-pd-se-gjykata-pushon-ceshtjen-ristani-ishte-e-montuar-politikisht-por-cfare-ndodh-nese-deshmon-nick-muzin/