SPORT

Ronaldo bëhet sërish i artë! Barazon Messin

Cristiano Ronaldo bëhet sërish i artë. Portugezi ka fituar Topin e Artë 2017 për herë të pestë, duke u barazuar në këtë mënyrë me rivalin e tij argjentinas. Lionel Messi.

Ronaldo la pas Messin dhe Neymar, duke u shpallur futbollisti më i mirë për vitin 2017.

Ronaldo e ka fituar ‘Topin e Artë’ në vitet 2008, 2013, 2014, 2016 dhe 2017, ndërsa dueli mes Messin duket se do të vijojë edhe në vitet e ardhshme, pasi të dy janë në një formë të shkëlqyer dhe rivaliteti është i madh. /g.f/tiranapost.al

Na kontaktoni: 0684084690 /email: [email protected]