SPORT

Rrëfimi i Romela Begajt: Unë mësuesja e Farkës së Vogël që u bëra kampionia e Botës së Madhe

Në një intervistë për AlpeNews, Romela Bega që arriti të rrëmbente çmimin si Kampionia e Botës në stilin e shkëputjes, ka shpjeguar prapaskenat e fitores dhe ambiciet e saj për të ardhmen.

Ajo tregon se aktualisht punon si mësuese në një shkollë 9-vjecare në Farkë të Vogël.

Ku punon aktualisht Romela Begaj, dhe cilat janë ambiciet e saj për të ardhmen?

Unë punoj si Mësuese në një shkollë 9-vjecare në Farkë të Vogël, ku dua t’i përshëndes dhe kolektivin tim. Ambiciet e mia janë të shumta ku më e afërta është Europiani në Shqiperi dhe ta përfaqësoj sa më denjësisht.

Intervistën e plotë mund ta lexoni KËTU

Sportistja shqiptare që garoi në peshën deri në 69 kg, në Botërorin e Peshëngritjes që u zhvillua në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, mori medaljen e artë në shkëputje dhe u shpall Kampione Bote. / Marrë nga AlpeNews.al