Moti

Rriten temperaturat në mesditë, shihni tabelën si do jetë moti në çdo qytet

Rriten temperaturat në mesditë, shihni tabelën si do jetë

Sipas MeteoAlb: Kthjellimet MBIZOTEROJNE ne pjesen me te madhe te vendit. POR oret e mesdites dhe pasdites sjellin vranesira kalimtare ne zonat malore, duke e lene Ultersiren Perendimore ne ndikimin e motit te kthjellet.

Temperaturat e ajrit do të MBETEN konstante ne mengjes, POR do te pesojne rritje ne mesdite duke u luhatur nga 7°C deri në 29°C.

Era do te fryjë lehte në tokë dhe deri mesatare ne det me shpejtësi 28 km/h nga drejtimi Veriperendimor duke krijuar dallgëzim 2 ballë./ Tiranapost.al.