Showbiz

Rudina e takoi personalisht Amos Oz e sot na tregoi dhuratën e tij dhe fjalët mbi të

Rudina e takoi personalisht Amos Oz e sot na tregoi dhuratën e tij dhe

Rudina Xhunga e pati njëherë fatin ta intervistonte shkrimtarin izraelit Amos Oz dhe jo vetëm kaq. Pas intervistës shkrimtari i dhuroi një nga librat e tij mbi të cilin nuk i la thjesht një autograf.

[caption id="attachment_319215" align="aligncenter" width="808"] (Postimi i Rudinës në Instagram)[/caption]

“Për Rudinën. Faleminderit për pyetjet e tua të mira”, shkruajti në faqen e parë të librit dhe një foto të dedikimit të tij, Rudina e ndau me të gjithë në instagramin e saj.

Dhurata e 10 tetorit të 2008-s ka vlerë të çmuar sidomos sot që Amos Oz nuk jeton më. Autori u nda nga jeta në 28 dhjetorin e vitit që sapo lamë pas.

*Ky post është realizuar nga Fabjola Hije.

http://www.tiranapost.al/e-pakthyeshme-eshte-vetem-vdekja-shkrimtari-njohur-amos-oz-humb-betejen-kancerin/

http://www.tiranapost.al/amos-oz-shkrimtari-ne-dy-kohe/