Showbiz

Rudina Xhunga “zhvishet” për fushatën e kancerit të gjirit

Rudina Xhunga “zhvishet” për fushatën e kancerit të

Rudina Xhunga i është bashkuar fushatës së Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale për ndërgjegjësimin ndaj kancerit të gjirit. Ajo zgjodhi ta jepte mesazhin e saj e zhveshur, gati për të bërë ekon.

https://www.instagram.com/p/B3Zskd1ATgK/

?Unë jam Rudina Xhunga. Jam mami i një vajze të vogël. A kam frikë nga kanceri i gjirit? Kam? ndaj vij të kontrollohem. Kësaj radhe kam ardhur të bëj kontrollin e përvitshëm. Sepse unë kam frikë nga kanceri i gjirit, por nuk kam frikë nga kontrolli i gjirit. Kjo është një gjë që e bëj çdo vit, bëje dhe ti?, tha Rudina në mesazhin e saj./Tiranapost.al