Lajme nga Bota

'Sa e lumtur jam kur i shoh bashkë, por më dhemb shpirti në të njëjtën kohë'

'Sa e lumtur jam kur i shoh bashkë, por më dhemb shpirti në

Fotoja që shihni në cover ka prekur zemrat e të gjithëve. E ka publikuar vetë nëna e vogëlushit katër vjeç që po lufton për të mposhtur sëmundjen e Leuçemisë. Motra e tij është një vit e gjysmë më e madhe, por më dashurinë e motrës për të vëllanë i qëndron pranë çdo moment.

Beckett Burge u diagnostikua me leuçemi acute limfoblastike në moshën dy vjeç, në prill 2018 dhe që atëherë ka kaluar shumë muaj nëpër spital duke bërë kimioterapi dhe transfuzion gjaku. Nëna Kaitlin Burge e shkrepi këtë foto në muajin janar , ku shihet motra Aubrey duke mbajtur vëllanë e vogël në tualet i cili për shkak të sëmundjes përson shpesh të vjella.

PIC FROM Kennedy News and Media (PICTURED: INSEPARABLE SIBLINGS FOUR-YEAR-OLD CANCER PATIENT BECKETT BURGE AND HIS SISTER AUBREY, FIVE, WHO HELPS HIM WHEN SICK) A mum's heartbreaking photo captures the reality of a child's battle against leukaemia - as a devoted little girl comforts her sick brother. Beckett Burge was diagnosed with acute lymphoblastic leukaemia at the age of two in April 2018 and since then has spent months in hospital having chemotherapy. In the striking snaps taken by mum Kaitlin Burge in January, selfless sibling Aubrey can be seen rubbing her brother's back while he leans over the toilet being sick - reassuring him everything will be okay. SEE KENNEDY NEWS COPY - 0161 697 4266

E vogla nuk e mbyll me aq misionin e saj për vëllanë, nëna e saj tregon se ajo i lan duart, e dërgon në shtrat dhe pasi të qetësojë vëllanë, shkon në banjë dhe pastron duke ndihmuar nënën. Kaitlin është nëna e tre fëmijëve, jetojnë në Teksas të Amerikës. Vajza e vogël nuk preferon të dalë të luajë me shokët dhe shoqet, por ti qëndrojë pranë të vëllait.

PIC FROM Kennedy News and Media (PICTURED: FOUR-YEAR-OLD CHILDHOOD CANCER PATIENT BECKETT BURGE IN HOSPITAL WHILE RECEIVING TREATMENT) A mum's heartbreaking photo captures the reality of a child's battle against leukaemia - as a devoted little girl comforts her sick brother. Beckett Burge was diagnosed with acute lymphoblastic leukaemia at the age of two in April 2018 and since then has spent months in hospital having chemotherapy. In the striking snaps taken by mum Kaitlin Burge in January, selfless sibling Aubrey can be seen rubbing her brother's back while he leans over the toilet being sick - reassuring him everything will be okay. SEE KENNEDY NEWS COPY - 0161 697 4266

28 vjeçarja thotë se ndihet shumë e emocionuar nga lidhje e fortë që kanë, por edhe i pikëllohet zemra kur i sheh të dy që luftojnë bashkë.

PIC FROM Kennedy News and Media (PICTURED: INSEPARABLE SIBLINGS FOUR-YEAR-OLD CANCER PATIENT BECKETT BURGE AND HIS SISTER AUBREY, FIVE, WHO HELPS HIM WHEN SICK) A mum's heartbreaking photo captures the reality of a child's battle against leukaemia - as a devoted little girl comforts her sick brother. Beckett Burge was diagnosed with acute lymphoblastic leukaemia at the age of two in April 2018 and since then has spent months in hospital having chemotherapy. In the striking snaps taken by mum Kaitlin Burge in January, selfless sibling Aubrey can be seen rubbing her brother's back while he leans over the toilet being sick - reassuring him everything will be okay. SEE KENNEDY NEWS COPY - 0161 697 4266

“Kur i shoh së bashku lumturohem, por më pikëllon zemra në të njëjtën kohë. Kanë një lidhje të jashtëzakonshme bashkë. Janë gjithmonë bashkë. Ajo kujdeset për të. Një fëmijë i moshës së saj duhej të luante me kukulla dhe me shokët, por ajo preferon që qëndrojë me vëllanë. Madje nuk pranon të shkojë as në gjimnastikë, më thotë : Mami nuk kemi pse shpenzojmë kaq shumë para. Të gjithë bashkë do luftojmë dhe do fitojmë'. 

Vogëlushi duhet të bëjë një trajtime intensive edhe për dy vite të tjera. Urojmë që të shpëtojë e të jetojë i lumtur pranë familjes./ Metro/ Tiranapost.al. E.B

PIC FROM Kennedy News and Media (PICTURED: INSEPARABLE SIBLINGS FOUR-YEAR-OLD CANCER PATIENT BECKETT BURGE AND HIS SISTER AUBREY, FIVE, WHO HELPS HIM WHEN SICK) A mum's heartbreaking photo captures the reality of a child's battle against leukaemia - as a devoted little girl comforts her sick brother. Beckett Burge was diagnosed with acute lymphoblastic leukaemia at the age of two in April 2018 and since then has spent months in hospital having chemotherapy. In the striking snaps taken by mum Kaitlin Burge in January, selfless sibling Aubrey can be seen rubbing her brother's back while he leans over the toilet being sick - reassuring him everything will be okay. SEE KENNEDY NEWS COPY - 0161 697 4266