Aktualitet

Sekuestrohen tritol dhe municione luftarake në hyrje të autostradës

Sekuestrohen tritol dhe municione luftarake në hyrje të

Policia e kryqytetit ka sekuestruar sot tritol dhe municione luftarake në zonën në hyrje të auostradës.

Policia bën me dije se në kuadër të operacionit të koduar “Fuqia” ka rënë në pranga shtetasi Ylli Done, 38 vjeç, person me precedentë penalë.

Gjatë kontrolleve të ushtruara janë sekuestruar 45 kg tritol, 5 copë eksploziv plastik, 720 fishekë model 56 dhe 10 ndezësa unifikues granatash.

Nuk ka infiormacione se për çfarë arsye shtetasi i sipërpërmendur i mbante ato.