Shëndeti

Cher ndaloi së ngrëni djathë në vitin 1991: Është një nga gjërat më të këqija për trupin

Cher ndaloi së ngrëni djathë në vitin 1991: Është

Kur Cher foli për People 32 vjet më parë, ajo tha se aksesi në ushqime të pashëndetshme gjatë xhirimeve të filmave e bënte shumë të vështirë për të që të bënte zgjedhje të shëndetshme ushqimore.
Kjo e frymëzoi atë të kërkonte këshilla nga një dietolog sportiv i quajtur Robert Haas. Haas e ndihmoi Cher të krijonte një plan mirëqenieje që do të ndikonte që ajo të qëndronte në formë dhe të bëhej më e shëndetshme.

Zgjedhjet dietike të Cher në 1991 përfshinin:

Heqja e djathit nga dieta e saj: “Përpiqem të shmang ushqimet me përmbajtje të lartë yndyre. Produktet e qumështit nuk janë të mira për ne. Mendoj se djathi është një nga gjërat më të këqija për trupin. Nuk tretet mirë dhe shumica e djathrave janë shumë të lartë në yndyrë dhe kolesterol.”

Duke pirë më pak qumësht: “Unë e largova veten nga qumështi normal në qumështin pa yndyrë”, vuri në dukje ajo gjatë intervistës së saj.

Zgjedhja e ushqimeve më të shëndetshme: Cher zgjodhi orizin kaf në vend të orizit të bardhë. Ajo gjithashtu filloi të konsumonte fruta si banane, papaja dhe nektarina. Vaktet e saj shpesh përfshinin perime, makarona dhe bishtajore si thjerrëzat dhe fasule.

“Gjëja më e rëndësishme është t’i jepni vetes një shans për të luftuar,” tha Cher gjatë intervistës. “Unë nuk marr drogë. Unë kurrë nuk pi kafe dhe pothuajse kurrë nuk pi alkool apo ha mish të kuq, kështu që jam shumë përpara lojës.”