Shëndeti

Pija virale e Tik Tok-ut ‘Dush i Brendshëm’ është efektive dhe bëhet shpejt

Pija virale e Tik Tok-ut ‘Dush i Brendshëm’ është

Pija e 'Dushit të Brendshëm' është shpikja më e fundit e Tik Tok-ut. Po bën xhiron e rrjetit me premtimin se i bën zorrët të lëvizin.

Po a funksionon vërtet?

Në fakt po. Dietologia Frances Largeman-Roth e ka pohuar këtë fakt.

Sipas saj: “Farat chia dhe uji do të ndihmojnë në nxitjen e tretjes dhe mund t'ju ndihmojnë të shkoni më lehtë në tualet. Dhe po, (acidi alfa-linolenik) që gjendet tek farat chia lufton inflamacionin kur përfshihet rregullisht në dietë”.

Të mos përmendim pastaj që 3 përbërësit e recetës janë me vlera në përgjithësi për shëndetin.

Receta:

2 lugë kafeje me fara chia (kia)

Lëngun e gjysmës së limonit

Një filxhan ujë

Përziejini bashkë të treja dhe lëreni për 5 minuta derisa farat të shpërbëhen në formë xheli.

Ju bëftë mirë!