Aktualitet

Sheshi Italia thuajse gati, shihni fotot si duket që tani

Sheshi Italia thuajse gati, shihni fotot si duket që tani

Po bëhen punimet e fundit në Sheshin Italia, pas përfundimit të Stadiumit Kombëtar, që do inagurohet me ndeshjen Shqipëri- Francë me 17 nëntor. Kryebashkiaku Veliaj ka postuar sot në rrjetet sociale foto të Sheshit drejt përfundimit. Veliaj ironizon edhe kundërshtarët që ishin kundër stadiumit të ri.

'Qytet për njerëzit, jo për makinat', shkruan Veliaj.

Lexoni postimin e plotë si më poshtë dhe shihni fotot: 

Thuajse gati edhe sheshi "Italia" ?????

Ç'nuk u tha për stadiumin! Ja ku jemi sot - një shtëpi dinjitoze për kuqezinjtë e një hapësire moderne për gjithë Tiranën!

Stadiumi e sheshi sipër, parkingu e trafiku poshtë! Qytet për njerëzit, jo për makinat!

#CitiesForPeople #CarFree./ Tiranapost.al.