Showbiz

27 aktorët që kanë një kontratë ‘Pa lakuriqësi’ në çdo film që luajnë

27 aktorët që kanë një kontratë ‘Pa

Bota e kinematografisë e kërkon edhe zhveshjen nudo. Në filma dhe skena të caktuara, nevojitet shpeshherë një shfaqje pak më e guximshme. Ndonjëherë për ta bërë skenën sa më reale e herë të tjera për ta bërë më tërheqëse.

Mirëpo disa aktorë njihen publikisht për vendimin e tyre për të mos dalë kurrë nudo në filmat që luajnë. Ata nënshkruajnë paraprakisht kontrata me produksionet për të mos iu kërkuar diçka e tillë. I shikojnë me kujdes rolet dhe skenat në të cilat do u duhet të luajnë.

Një ndër to është Jessica Simpson

27 aktorët që kanë një kontratë ‘Pa

Ka një trup fantastik dhe nuk përpiqet ta mbulojë gjithmonë. Në Instagramin e saj ka disa foto profesionale, të guximshme, ama kur vjen puna në filma i ka rregullat të qarta. Nuk zhvishet.

“Nuk më intereson se sa i mirë dhe intelektual mund të jetë roli. Nuk më intereson nëse marrë një Oskar për atë rol, nuk do ta bëj. Unë nuk mendoj se njerëzit meritojnë të shohin se çfarë ndodhet nën rrobat e mia. Aty do shikojë vetëm burri im i ardhshëm”, tha njëherë Simpson.

Sarah Jesicca Parker

27 aktorët që kanë një kontratë ‘Pa

Sarah Jessica Parker, një nga yjet e Sex and the City nuk u zhvesh kurrë. Parker madje kishte një klauzolë në kontratën e saj ku as nuk duhej t`i kërkohej të dilte nudo.

"Gjithmonë e kam pasur një klauzolë të tillë dhe është absolutisht asgjë. Disa njerëz kanë një listë përfitimesh. Ata duan të kenë qirinj në dhomën e tyre të hotelit ku flenë gjatë xhirimeve, dua gjëra të këtij lloji. Unë nuk kam një listë të çmendur si kjo. Unë gjithmonë kam pasur një klauzolë “pa lakuriqësi”.

Rebel Wilson

27 aktorët që kanë një kontratë ‘Pa

Rebel Wilson është një tjetër aktore e cila ka një klauzolë në kontratën e saj se sa është e gatshme të shfaqë. Ajo foli për vendimin e saj në një intervistë për Marie Claire dhe tha se nuk pranoi të dorëzohej, pavarësisht se disa njerëz në industri përpiqeshin ta bindnin atë për të kundërtën.

Ajo shpjegoi se si gjatë xhirimeve të Brothers Grimsby ata donin lakuriqësi të plotë frontale. “Ne kishin një kontratë,"Pa lakuriqësi". Ata morën një vajzë tjetër, një valltare nga Afrika e Jugut për të dubluar rolin.”

Mandy Moore

27 aktorët që kanë një kontratë ‘Pa

Mandy Moore i tha USA Today në 2007-ën se arsyeja që ajo kurrë nuk do të filmonte skena ashtu siç e ka bërë nëna është se ajo nuk mendon se ka ndonjë nevojë për to. Ajo tha, "Do të ishte krejtësisht e pakëndshme të ecje në rrugë dhe të dije se personi që kalonte aty më kishte parë pa rroba. Unë kam refuzuar disa role ku producentët ose regjisorët nuk toleronin në atë pikë "

Julia Roberts

27 aktorët që kanë një kontratë ‘Pa

Karriera e Julia Roberts ka zgjatur për më shumë se tre dekada, dhe teksa ajo ka luajtur në një gamë të gjerë rolesh, e vetmja gjë që ajo pretendon se nuk do ta bëjë kurrë në një film është të dalë e zhveshur.

Disa mund të kujtojnë filmin Pretty Woman të vitit 1990, në të cilin Roberts luan rolin e një prostitute të quajtur Vivian Ëard dhe shfaq pak lakuriqësi. Por, sipas saj ishte Shelley Michelle, që filmoi skenat lakuriq.

Ashley Benson

27 aktorët që kanë një kontratë ‘Pa

Ashley Benson gjithashtu ka rregulla kur bëhet fjalë për shfaqjet e saj në ekran dhe sa lëkurë është e gatshme të tregojë. Në vitin 2014, ajo i tha Cosmopolitan se mund të jetë e vështirë të negociosh për filma, sepse producentët dhe regjisorët gjithmonë bëjnë presion për t`u zhveshur.

Kristen Bell

27 aktorët që kanë një kontratë ‘Pa

Maksimumi që Kristen Bell mund të heqë janë rrobat, ama të brendshmet kurrë. Me mbathje dhe sytjena po, mund të dalë dhe e ka bërë.

Rachel Bilson

27 aktorët që kanë një kontratë ‘Pa

Nëse një regjisor nuk është i gatshëm të pranojë që Rachel Bilson nuk zhvishet, ajo nuk bën kompromis. Bilson i tha revistës Playboy se filmat mund ta arrijnë rezultatin e tyre përfundimtar "pa treguar gjëra".

Jennifer Garner

27 aktorët që kanë një kontratë ‘Pa

Në vitin 2009, teksa promovonte filmin e saj “The Invention of Lying”, Jennifer Garner dha një intervistë për MTV News rreth ndjenjave të saj për ekspozimin në ekran. Ndërsa Garner nuk i hoqi të gjitha në film, bashkë-protagonisti i saj Ricky Gervais u shfaq pa këmishë.

Jessica Alba

27 aktorët që kanë një kontratë ‘Pa

Arsyeja e Jessica Alba-s për të mos hequr rrobat e saj në filma është diçka me të cilën shumica e njerëzve e dinë. Arsyeja është se ajo nuk dëshiron që anëtarët e familjes së saj të shohin aq shumë nga ajo.

"Unë nuk dua që gjyshërit e mi të shohin gjoksin tim. Kaq. Do të ishte e çuditshme kur t`i takoja për Krishtlindje”.

Anna Kendrick

27 aktorët që kanë një kontratë ‘Pa

Në vitin 2010, Anna Kendrick zbuloi se ajo ka një politikë të rreptë kur bëhet fjalë për filmat e saj dhe nuk do të ishte e gatshme të hiqte rrobat e saj për rolet në të ardhmen. Gjashtë vjet më vonë ajo ende nuk kishte ndryshuar mendje. Në vitin 2016, Kendrick zbuloi se ajo përdorte dublante nëse i duhej të zhvishej. Vetë nuk e ka bërë kurrë.

Keira Knightley

27 aktorët që kanë një kontratë ‘Pa

Keira Knightley i ka hequr të gjitha në ekran, veçanërisht për rolin e saj në Dukeshën e vitit 2008, si dhe thrillerin Domino. Sidoqoftë, prej atëherë ka vendosur të mos e bëjë kurrë më. Duke folur me Financial Times, Knightley tha se vendimi për të ndaluar bërjen e skenave nudo ose pjesërisht nudo për filma bazohej në faktin se tani është bërë nënë. Me shaka tha se disa pjesë të anatomisë së saj kanë rënë.

Lena Headey

27 aktorët që kanë një kontratë ‘Pa

Kur Lena Headey refuzoi të zhvishej në ekran, disa fansa të Game of Thrones çuditërisht e sulmuan.

Në të vetmen herë kur është shfaqur zhveshur, tregon se nuk ka qenë trupi i saj, por i aktores Rebeça Van Cleave, një zbulim që i bëri fansat të ndiheshin të mashtruar.

Hilary Duff

27 aktorët që kanë një kontratë ‘Pa

"Nëse bëj një film, dua të jem vetvetja. Nuk dua të heq asgjë. Në Shtetet e Bashkuara, duket se është tendenca të kthehesh në të 18-tat ose 19-tat dhe pastaj të heqësh këmishën dhe të bësh diçka të çmendur, dhe nuk e di se çfarë vjen pas kësaj”, ka thënë Duff.

Allison Williams

27 aktorët që kanë një kontratë ‘Pa

Allison Williams refuzon të bëjë skena nudo për punën dhe jo se shqetësohet se çfarë do të mendonte publiku për të. Në fakt ajo është shumë më e shqetësuar për turpërimin e fëmijëve të saj të ardhshëm.

"Nuk doja t'u jepja fëmijëve të mi hipotetikë të ardhshëm një hapësirë me të cilën të talleshin".

Megan Fox

27 aktorët që kanë një kontratë ‘Pa

Ajo shpesh është renditur në mesin e grave më seksi në botë. Sidoqoftë, vitet e fundit, Megan Fox ka hequr dorë nga skenat seksi pasi është bërë nënë. Duke folur për The Sun, Fox shpjegoi se të pasurit fëmijë i ka dhënë asaj një perspektivë krejt të re për llojet e punëve që pranon.

"Ka thjesht disa gjëra që djemtë nuk duhet t'i shohin kurrë tek nënat e tyre", shpjegoi aktorja.

Blake Lively

27 aktorët që kanë një kontratë ‘Pa

Ka luajtur disa skena seksi, por kurrë duke shfaqur lakuriqësi frontale.

Mila Kunis

27 aktorët që kanë një kontratë ‘Pa

Kunis tregoi se si njëherë një producent filmi i tha se nëse nuk zhvishej s`do ecte kurrë. Është e qartë tashmë që ajo i vërtetoi të kundërtën.

Emma Roberts

27 aktorët që kanë një kontratë ‘Pa

Edhe pse Roberts ka kaluar një pjesë të madhe të jetës së saj para kamerës, ka ende disa gjëra që ajo heziton t`i ndajë me publikun e gjerë. "Unë nuk e di nëse do të bëja një skenë të plotë nudo”.

Të tjerë emra që nuk zhvishen në filma janë:

Emma Watson

27 aktorët që kanë një kontratë ‘Pa

Jenna Fischer

27 aktorët që kanë një kontratë ‘Pa

Naomie Harris

27 aktorët që kanë një kontratë ‘Pa

Isla Fischer

27 aktorët që kanë një kontratë ‘Pa

Carrie- Anne Moss

27 aktorët që kanë një kontratë ‘Pa

Christina Hendricks

27 aktorët që kanë një kontratë ‘Pa

Ka edhe disa aktorë meshkuj që kanë një kontratë të tillë “Pa lakuriqësi”

27 aktorët që kanë një kontratë ‘Pa

Jamie Dornan për shembull i “Fifty Shades of Grey” është në këtë listë, çuditërisht. Filma me përmbajtje të lartë seksuale, kur Dakota Johnson qëndron thuajse lakuriq gjatë gjithë kohën, ruan mirë aktorin.

Samuel L. Jackson

27 aktorët që kanë një kontratë ‘Pa

Edhe ky aktor i vjetër e ka vendosur prej vitesh: Nuk zhvishet!