Showbiz

Alec Baldwin braktis rrjetin social: Twitter si një festë ku të gjithë bërtasin

Alec Baldwin braktis rrjetin social: Twitter si një festë ku të

Alec Baldwin ka vendosur të heqë dorë nga Twitter-i. Baldwin është irrituar me të gjithë ata që bërtasin me të madhe në media sociale. 

Ai ishte një përdorues mjaft aktiv.

“Twitter është si një festë ku të gjithë bërtasin. E ku s`ka atmosferë festive. Mirupafshim tani për tani”, njoftoi Alec për ndjekësit e tij. I

I zhgënjyer me lajmin, një nga ndjekësit e Alec shkruan: Unë do pres çdo ditë Tëitt-et e tua pavarësisht se jam dakord që një shkëputje nga çmenduria e mediave sociale është shpesh e nevojshme.

Një fans tjetër tha: “Thjesht rikarikohu dhe ne do të jemi këtu kur të jesh gati të kthehesh. Më vjen keq që ke ndjerë nevojën të largohesh. Shpresoj që një ditë të kthehesh dhe të injorosh ata që sulmojnë”.

Largimi i tij nga Twitter mund të lidhet me një sulm që iu bë gruas së tij Hilaria ose me situatën politike në Amerikë dhe largimin e Trump e inaugurimin e Biden.

*Artikulli i Metro u përshtat në shqip nga Tiranapost.al