Showbiz

Billie Eilish tregon se ka humbur 100 mijë ndjekësa për shkak të gjoksit: Njerëzit kanë frikë nga gjinjtë e mëdhenj

Billie Eilish tregon se ka humbur 100 mijë ndjekësa për shkak

Këngëtarja e famshme, Bille Eilish ka folur së fundmi për humbjen e fansave dhe marrjen e urrejtjes pasi eksperimentoi me stilin dhe imazhin e saj.

Ylli 19-vjeçar ka bërë një transformim në pamje gjatë vitit të kaluar, duke filluar që në mars kur ajo zëvendësoi flokët e saj jeshile me bjonde.

Fotografia e parë e flokëve të reja të Billie të postuar në Instagram ishte postimi më i shpejtë që arriti një milion pëlqime në platformë, në vetëm 6 minuta.

Pastaj, në maj, Billie debutoi me një një pamje krejt të re në kopertinën e British Vogue, duke ndryshuar stilin e saj si vajzë rebele dhe duke u kthyer në një look super sensual.

Që atëherë, Billie ka vazhduar të eksperimentojë me pamjen e saj. Sidoqoftë, në një intervistë të re të mbuluar me Elle, ajo zbuloi se ndryshimi i saj kishte një kosto.

"Njerëzit i mbajnë këto kujtime dhe kanë një lidhje", tha ajo, duke përshkruar se si disa fansa donin që ajo të qëndronte në stilin për të cilin e njihnin dhe e donin. "Por është shumë dehumanizuese."

Billie Eilish tregon se ka humbur 100 mijë ndjekësa për shkak

Në një fotografi të veçantë, e shkrepur në festën e Billie për albumin e saj të fundit Happier Than Ever, tregon qartë për çfarë këngëtarja po flet.

Billie Eilish tregon se ka humbur 100 mijë ndjekësa për shkak

Disa fansa nuk ishin aspak të impresionuar nga veshja e Billie, në të cilën ajo mbante një korse dhe reçipeta dantellë, me komente që e thërrisnin atë për të qenë "mospërfillëse".

Një komentues tjetër shtoi: "Industria me të vërtetë ju ndryshoi disi."

"Kam humbur 100,000 ndjekës, vetëm për shkak të gjoksit," tha Billie për foton. "Njerëzit kanë frikë nga gjinjtë e mëdhenj".

Tiranapost.al