Showbiz

Drake kalon Beatles me pesë hitet më të mira në historinë e Billboard

Drake kalon Beatles me pesë hitet më të mira në

Drake ka tejkaluar Beatles me pesë hitet më të mira në historinë e revistës prestigjioze të industrisë muzikore në Shtetet e Bashkuara, Billboard.

Reperi 35-vjeçar kanadez ngjiti hitin e tij të 30-të në Top 5 me debutimin e këngës Staying Alive të DJ Khaled që e shfaq atë së bashku me Lil Baby.

Staying Alive debutoi në vendin e pestë në tabelën më të fundit të datës 20 gusht.

Beatles ranë në vendin e dytë pas Drake me 29 hitet më të mira dhe u pasuan nga Madonna me 28, Mariah Carey me 27, Janet Jackson me 26, Rihanna me 23 dhe Elvis Presley me 21.

Reperi publikoi albumin e tij të shtatë në qershor dhe u bë albumi i tij i 11-të që arriti numrin një në tabelën e albumeve Billboard 200.

Drake kalon Beatles me pesë hitet më të mira në

Drake është artisti i pestë me më shumë se 10 albume që arrijnë numrin një në Billboard 200 që kur lista filloi të publikohej rregullisht çdo javë në 1956.

The Beatles kanë një rekord prej 19 albumesh që arritën në vendin e parë në tabelë, ndjekur nga Jay-Z me 14 dhe Bruce Springsteen dhe Barbra Streisand të cilët kanë nga 11.