Showbiz

E dobësuar dhe e rraskapitur! Kate dhe William padisin revistën për gënjeshtra dhe sulme

E dobësuar dhe e rraskapitur! Kate dhe William padisin revistën

Duka dhe Dukesha e Kembrixh, Katë dhe William kanë ngritur një padi kundër një reviste me emrin Tatler, pasi pretedojnë se në të janë shkruar gënjeshtra për Kate. Në një veprim të pazakontë, çifi ka dërguar disa dokumente juridike në zyrat e revistës duke kërkuar që të heqë artikullin me titull: 'Catherine the Great', po ashtu të garantojnë fshirjen nga të gjitha rrjetet.

E dobësuar dhe e rraskapitur! Kate dhe William padisin revistën

Kensington Palace publikoi një deklaratë të ashpër për artikullin e botuar javën e kaluar. Më së shumti nga fjalët në artikull për Kate ku thuhej: Ajo ndihet e  rraskapitur dhe e bllokuar, me një ngarkesë të shtuar pas largimit të Meghan dhe Harry. Po  ashtu në artikull thuhet se familjarët mbretërorë e kritikojnë Kate për shkak të peshës dhe kujdesit të paktë ndaj fëmijëve.

E dobësuar dhe e rraskapitur! Kate dhe William padisin revistën

Artikulli i shkruar nga Anna Pasternak tregon dhe historinë e princeshës Diana, e cila ka vuajtur nga ç'rregullime të të ngrënit: Kate është bërë shumë e dobët, si princesha Diana.

Anna shkon më tej kur flet për një sherr mes Kate, 38 vjeç dhe Meghan, një ditë para dasmës së saj me Princin Harry, në maj 2018.

Pas reagimeve të ashpra të familjes mbretërore, kryeredaktori i Tatler ktheu përgjigje duke thënë: Anna Pasternak autorja e shkrimit bazohet tek burimet e saj. Për çdo gjë ne kemi kërkuar bashkëpunimin e Kate. Fakti që mohohet tani është një gënjeshtër e madhe.

Kjo çështje do shkojë në gjykatë dhe kush mendoni se do fitojë? /Daily Mail/