Showbiz

E reja më e pasur në botë dhuron 1 milion dollarë për luftën me COVID-19

E reja më e pasur në botë dhuron 1 milion dollarë për

22-vjeçarja e Kardashian-Jenner, Kylie dhuroi 1 milion dollarë për spitalet e Los Angeles ku po trajtohen një pjesë e madhe e pacientëve me COVID-19.

Lajmin e ka bërë të ditur mjekja e Kylie-t e entuziazmuar për gjestin e saj. Vetë Kylie ka dashur ta bëjë në heshtje, të paktën kështu raportojnë mediat e huaja.

Kylie Jenner është e reja më e pasur në botë, por gjithmonë ka bërë bamirësi me të ardhurat e saj nga reklamat dhe bizneset e saj të markave kozmetike.

The Blast