Showbiz

Fiks kjo është Amerika, siç e ka përshkruar Lily Allen me dy fjali

Fiks kjo është Amerika, siç e ka përshkruar Lily Allen me

E ftuar në një podcast së fundmi artistja britanike Lily Allen ka treguar rreth arsyeve që e bënë që të zhvendosej në Amerikë.

“Arsyet pse u zhvendosa këtu është sepse mendoj se është mjedis më inkurajues në të cilin fëmijët e mi mund të lulëzonin. Dhe mendoj se një shembull i kësaj do të ishte kur unë vendosa të të bëja një pjesë teatri edhe pse nuk kisha aktruar kurrë dhe nuk kisha asnjë eksperiencë në Teatër. Kur i thoja amerikanëve për këtë ata thonin’ O Zot kjo do të jetë shumë emocionuese, do të mësosh shumë, do shkëlqesh. Ndërsa kur ia thoja britanikëve më thonin ‘Teatër!! A e kë bërë më para? A ke frikë?”. Domethënë kulturalisht jemi shumë ndryshe”, u shpreh ajo.

View this post on Instagram

A post shared by BBC Sounds (@bbcsounds)