Showbiz

Jennifer Aniston: Ndjehem sikur po vdes. Nuk ka më yje të filmit, nuk ka më magjepsje

Jennifer Aniston: Ndjehem sikur po vdes. Nuk ka më yje të filmit, nuk

Jennifer Aniston mendon se epoka e artë e shkëlqimit të yjeve të Hollivudit ka perënduar me zhvillimin e teknologjisë dhe përfshirjes së shoqërisë në mediat sociale.

“Nuk ka më yje të filmit. Nuk ka më magjepsje. Edhe festat e Oscar-it dikur ishin kaq argëtuese,” shprehet aktorja e famshme e serialit “Friends”, e cila ka pozuar së fundmi për kopertinën e Allure.

Aniston thotë se i urren mediat sociale. Aktorja ka qëndruar kryesisht jashtë platformave të ndryshme të mediave sociale, por ajo vendosi t'i bashkohet Instagramit në tetor 2019. Ardhja e saj në Instagram shkaktoi një furi të tillë, saqë aplikacioni u rrëzua për një periudhë të shkurtër kohe.

Aniston aktualisht krenohet me 40.7 milionë ndjekës në Instagram. Por ajo tha për Allure se iu bashkua platformës në radhë të parë vetëm për të tregtuar LolaVie, kompaninë e saj të kujdesit të flokëve që është e specializuar në produkte miqësore me mjedisin.

“Unë i urrej mediat sociale,” tha Aniston. “Nuk jam e mirë në këtë… Është torturë për mua. Arsyeja pse u futa në Instagram ishte për këtë linjë. Më pas erdhi pandemia dhe ne nuk u vijuam. Kështu që unë thjesht isha i mbërthyer me të qenit në Instagram. Nuk vjen natyrshëm.”

Aniston thotë se mungesa e mediave sociale është ndoshta një nga arsyet që “Friends” vazhdon të jetë një mega-hit në transmetim.

“Ka njerëz që thonë se shikimi i “Friends” i ka shpëtuar ata gjatë diagnostikimit të kancerit, ose shumë njerëz me kaq shumë mirënjohje për një shfaqje të vogël,” tha Aniston. “Ne e donim vërtet njëri-tjetrin dhe kujdeseshim për njëri-tjetrin. Nuk e di pse ende rezonon; nuk ka iPhone. Janë vetëm njerëzit që flasin me njëri-tjetrin. Askush nuk flet më me njëri-tjetrin.”

Jennifer Aniston: Ndjehem sikur po vdes. Nuk ka më yje të filmit, nuk

Jennifer Aniston: Ndjehem sikur po vdes. Nuk ka më yje të filmit, nuk

Jennifer Aniston: Ndjehem sikur po vdes. Nuk ka më yje të filmit, nuk

Jennifer Aniston: Ndjehem sikur po vdes. Nuk ka më yje të filmit, nuk

Jennifer Aniston: Ndjehem sikur po vdes. Nuk ka më yje të filmit, nuk

Jennifer Aniston: Ndjehem sikur po vdes. Nuk ka më yje të filmit, nuk

Jennifer Aniston: Ndjehem sikur po vdes. Nuk ka më yje të filmit, nuk