Showbiz

Ç`ka për të thënë Arilena Ara pas anulimit të Eurovizionit?

Ç`ka për të thënë Arilena Ara pas anulimit të

Arilena Ara punoi intensivisht këto kohë për të realizuar versionin anglisht, atë final të këngës së saj, përfaqësuese në Eurovizion. Mirëpo Festivali Europian e Këngës u anulua.

“Këto janë disa sekonda të shkëputura nga një muaj intesiv në Los Angeles ndërsa punoja për “Fall from the Sky”. Nuk mund ta përshkruaj sesa krenare, mirënjohse dhe e lumtur jam për çdo moment, jo vetëm unë por secili prej nesh që ka punuar me këtë këngë. Ky është përkufizimi i lumturisë. Faleminderit për gjithë dashurinë dhe mbështetjen tuaj!

Ju e bëni çdo përpjekje të ketë vlerë! Asgjë nuk është më e rëndësishme se shëndeti juaj. Ju lutemi, qëndroni në shtëpi! Qëndroni të sigurt. Ju dërgoj gjithë dashurinë time. Zoti e bekoftë secilin prej jush”, shkruan Arilena.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Arilena Ara (@arilenaaraa) on

Ndërkohë që nuk dihet nëse vitin e ardhshëm do konkurrojnë këngëtarët përfaqësues të këtij viti, apo të rinjtë që do nxjerrin festivalet e çdo shteti.

*Artikulli u realizua nga Fabjola Hije