Showbiz

Kënga e Fifit postohet në profilin e Ramës, Flor Mumajesi u përgjigjet komenteve në profilin e tij

Kënga e Fifit postohet në profilin e Ramës, Flor Mumajesi u

Disa pamje të Valbonës së mbuluar nga bora, shoqëruar në sfond me këngën “Diell” të Fifit, postuar në Instagramin e kryeministrit Rama, kanë nxitur disa komente në adresë të Flori Mumajesit.

Kënga e Fifit postohet në profilin e Ramës, Flor Mumajesi u

Fiks kështu siç e lexuat. Lidhja shpjegohet më poshtë.

Kënga “Diell” u shkruajt nga Fifi gjatë kohës që ndodhej brenda “Big Brother”. Muzika u krijua brenda, vetëm me zhurmën e duarve, po nga ajo.

“Diellin e kom hup me to edhe veten

Fjalët s’mi pranon mo as kjo letër

Mos me ni mo ftohtë nga jashtë

Mos me ni mo ftohtë nga jashtë”, thuhet në refren.


E meqë kënga për dashurinë, përmend mungesën e diellit, mbase është parë si e përshtatshme për këtë post dëbore. Për më tepër që është kthyer në hit, që kur Fifi ishte ende brenda shtëpisë.

Mirëpo, disa komentues kanë shpërthyer në Instagramin e Flori Mumajesit, duke përzierë punët politike me ato të artit. Pse tek Flori? Sepse Fifi është pjesë e grupit Three Dots dhe produksioni i këngës mban emrin e Brunos.

Për këtë arsye, Flor Mumajesi e ka rishpërndarë në profilin e tij postimin e kryeministrit dhe shkruan: “Bllok e ka kush fillon e shpërthen në komente pa lidhje në profilin tim! Besoj do e kem mirëkuptimin tuaj. Këtu nuk jemi në forume politike të asnjë partie dhe të asnjë programi televiziv. Shijoni pamjen dhe sigurisht këngën”.