Showbiz

Kim Kardashian zbulon si e festoi ditëlindjen e 40-të: Sikur ishim për pak në normalitetin pa Covid

Kim Kardashian zbulon si e festoi ditëlindjen e 40-të: Sikur ishim

Me datë 21 tetor, Kim Kardashian mbushi 40 vjeçe, ndonëse e vështirë të besohet që Kim ndërroi siç i themi ne shqiptarët: Prefiksin! Ylli i Reality Show ka postuar sot një shënim të gjatë ku flet për ndjesitë e tanishme dhe se sa e privilegjuar është jeta e saj, si dhe një rrëfim se si e festoi ditëlindjen, duke harruar për pak momente pandeminë e koronavirusit dhe një jetë të këtyre muajve plot me rregulla. 

Kim Kardashian zbulon si e festoi ditëlindjen e 40-të: Sikur ishim

Kim Kardashian: 

40 vjeçe dhe ndihem aq e përulur dhe e bekuar. Nuk ka asnjë ditë të vetme që unë e marr si të mirëqenë, veçanërisht gjatë këtyre kohërave kur të gjithëve na kujtohen gjërat që kanë vërtetë rëndësi. Për ditëlindjen time këtë vit, nuk mund të mendoja një mënyrë më të mirë për ta kaluar sesa me disa nga njerëzit që më kanë ndihmuar të formohem në gruan që jam sot. Para Covid, nuk mendoj se dikush prej nesh e vlerësoi vërtetë se çfarë luksi ishte të ishe në gjendje të udhëtoje dhe të ishe bashkë me familjen dhe miqtë në një mjedis të sigurt. Pas 2 javësh me këshilla mjekësore dhe duke iu kërkuar të gjithëve karantinën, unë mora rrethin tim të ngushtë në një udhëtim në një ishull privat ku mund të silleshim sikur gjërat të ishin në normalitet, edhe pse vetëm për një moment të shkurtër. Kërcyem, hipëm në biçikletë, notuam pranë delfinëve, pamë film në plazh dhe shumë më tepër. E kuptoj që për shumicën e njerëzve, kjo është diçka shumë larg arritjes tani, kështu që në momente si këto, më kujtohet me përulësi se sa e privilegjuar është jeta ime. Kjo është 40-vjetori.

Kim Kardashian zbulon si e festoi ditëlindjen e 40-të: Sikur ishim

Kim Kardashian zbulon si e festoi ditëlindjen e 40-të: Sikur ishim

Kim Kardashian zbulon si e festoi ditëlindjen e 40-të: Sikur ishim

 

Kim Kardashian zbulon si e festoi ditëlindjen e 40-të: Sikur ishim

Kim Kardashian zbulon si e festoi ditëlindjen e 40-të: Sikur ishim

Kim Kardashian zbulon si e festoi ditëlindjen e 40-të: Sikur ishim

Kim Kardashian zbulon si e festoi ditëlindjen e 40-të: Sikur ishim

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 

This is 40!

A post shared by Kim Kardashian West (@kimkardashian) on