Showbiz

Komentuesit kritika për veshjen e Chiara Ferragnit, por edhe pak bullizëm

Veshja e blogeres së njohur Chiara Ferragnit ka shkaktuar shumë

Komentuesit kritika për veshjen e Chiara Ferragnit, por edhe pak

kritika nga njerëzit të cilët nuk kanë ngurruar edhe ta bullizojnë. Në një postim të Elle Italia në Instagram ku permendet prezenca e motrave Ferragni gjatë një sfilate të Pradas, iu kërkohet mendim ndjekësve per paraqitjen dhe veshjen e tyre.

View this post on Instagram

A post shared by Elle Italia (@elle_italia)

Dhe për t’u habitur komentet e tipit ”Veshje e shëmtuar, të ulërasësh. Chiara pas lindjes s’po vjen në formë. Këmbët i ka të këqija”, nuk mungojnë.

Ndërsa një komentuese shprehet” Mjaft me këto modele femra, çfarë po mësojmë.

Pavarësisht komenteve negative që ishin të shumta në numër, ka patur plot mbështetës që kanë shprehur përkrahje për Chiara Ferragnin.

“E pabesueshme, sa herë që lexoj komentet gjithmonë gjej vetëm kritikë. Këmbë të shëmtuara, këpucë të shëmtuara, rroba të shëmtuara ose të papërshtatshme.

Por kur njerëzit do të ndalojnë së kritikuari dhe do të mësojnë të pranojnë njerëzit ashtu siç janë? Në fund të fundit, influencues apo jo, para së gjithash, ata janë qenie njerëzore dhe si të tillë janë "të papërsosur", si të gjithë të tjerët", shkruan një komentuese.

Tiranapost.al