Showbiz

Koronavirusi i mori Enrique Iglesias një njeri të dashur

Koronavirusi i mori Enrique Iglesias një njeri të dashur

Vetë këngëtari e ka dhënë lajmin në Instagramin e tij. Carlos Falco, njerku i Enrique Iglesias ka ndërruar jetë në spitalin e Madridit pas luftës me COVID-19.

Koronavirusi i mori Enrique Iglesias një njeri të dashur

83-vjeçari është një figurë e njohur në Spanjë si biznesmen i fuqishëm.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Enrique Iglesias (@enriqueiglesias) on

“Po kalojmë kohë të vështira nga kjo emenrgjencë që ka njerëz, shumë persona, përfshirë edhe familjen time. Është koha të qëndroni në shtëpi dhe të jeni të vetëdijshëm për të dashurit tuaj. Ju dërgoj një përqafim shumë të madh dhe shpresoj t’ju shoh shumë shpejt. Kurajo!”, shkruan Iglesias në një foto të vjetër me njerkun dhe nënën e tij në pushime.