Showbiz

Kundër Izraelit, Pro Palestinës së Lirë. Dua Lipa dhe modelja Hadid çelin fushatën në media

Kundër Izraelit, Pro Palestinës së Lirë. Dua Lipa dhe

Të famshmit po thonë fjalën e tyre rreth konfliktit Izrael-Palestinë. Kunatat Bella Hadid dhe Dua Lipa kanë çelur fushatën e ndërgjegjësimit në media duke shfrytëzuar ndikimin që kanë mes ndjekësve të tyre.

Kundër Izraelit, Pro Palestinës së Lirë. Dua Lipa dhe

“Nëse nuk mendoni se kjo është e gabuar, pavarësisht se kush jeni dhe nga vini, atëherë ka një problem me mënyrën se si e shihni njerëzimin dhe palestinezët. Kjo rëndon mbi ju. Jo mbi ata. #Shtë #freepalestine derisa Palestina të çlirohet”, shkruan Bella në Instagram duke renditur gjithë të drejtat e palestinezëve që nga aksesi në shëndetësi, e drejta e votës, e punës, e çdo nevojë tjetër bazike.

Bella e ka origjinën nga Palestina prej nga vjen babai i saj Mohamed. Kështu ka dalë krah njerëzve të saj.

Kundër Izraelit, Pro Palestinës së Lirë. Dua Lipa dhe

Dua Lipa e ka mbështetur në këtë kauzë gjithashtu. Këngëtarja shqiptare, në një lidhje dashurie me vëllain e Bella-s, Anwar shkruan: “Çfarë mund të bëni për të shpëtuar Palestinën”.

Kundër Izraelit, Pro Palestinës së Lirë. Dua Lipa dhe

Tiranapost.al