Showbiz

Kur pyetet për shqiptarët më të famshëm në botë, Rita Ora përmend Dua Lipën

Kur pyetet për shqiptarët më të famshëm në

Akulli është thyer mes Dua Lipës dhe Rita Orës. Të paktën kjo e fundit e ka përmendur Duan si një nga këngëtaret më të famshme në botë, duke i dhënë në fakt kreditet e merituara.

“Le të flasim për shqiptarët”, i thotë prezantuesi gjatë Elvis Show dhe Rita Ora përgjigjet:

“O Zot, ndaj e dua Neë York-un kaq shumë se ka shqiptarë”.

Kurse kur pyetet për këngëtarët e famshëm shqiptarë në botë, Rita përmes Bebe Rexhën, Dua Lipën dhe Ava Max.


Prej vitesh qarkullojnë zëra që duken më shumë se një legjendë urbane. Dua dhe Rita nuk flasin.

Në fakt jo vetëm që mungon një foto e të dyjave bashkë, por edhe në evente të ndryshme ku kanë qenë të dyja prezente, nuk janë takuar.