Showbiz

Linda Evangelista-s kur ju rikthye kanceri në gji për herë të dytë veproi ndryshe

Linda Evangelista-s kur ju rikthye kanceri në gji për herë
Linda Evangelista ka zbuluar së fundmi se ka luftuar dy herë me kancerin e gjirit në pesë vitet e fundit.

Evangelista shfaqet në kopertinën e re dixhitale të Wall Street Journal. Në një intervistë të sinqertë, supermodelja, 58 vjeçe, tregoi se ajo u diagnostikua për herë të parë me kancer gjiri në vitin 2018.

“U zbulua në mamografinë time vjetore”, tha ajo për median. “Për shkak të faktorëve të tjerë shëndetësorë dhe sepse doja të lija gjithçka pas dhe të mos merresha me këtë, zgjodha mastektominë dypalëshe. Duke menduar se isha mirë dhe se kanceri i gjirit nuk do të më vriste.”

Megjithatë, në korrik 2022, Evangelista ndjeu një gungë në gjoksin e saj dhe mësoi se kanceri i saj i gjirit u kthye.

"Gërmoni një vrimë në gjoksin tim," i tha ajo onkologut të saj pas diagnozës së dytë. “Nuk dua të dukem bukur. Unë dua që ju të gërmoni. Unë dua të shoh një vrimë në gjoksin tim kur të keni mbaruar. Më kupton? Unë nuk do të vdes nga kjo.”

Onkologu i saj pas operacionit i tha se ekziston mundësia që kanceri të përsëritet.

Evangelista shprehet se për shkak se e ardhmja e saj është e pasigurt, ajo është thjesht mirënjohëse për çdo ditë.

“E di që kam njërën këmbë në varr, por jam plotësisht në mentalitet festimi,” tha ajo.