Showbiz

Ndahet nga jeta aktori i Harry Potter, Michael Gambon

Ndahet nga jeta aktori i Harry Potter, Michael Gambon

Aktori Michael Gambon ka ndërruar jetë në spital në moshën 82-vjeçare.

Ai ishte i njohur për rolin e profesorit Albus Dumbledore në gjashtë nga tetë filmat e Harry Potter.

Ndahet nga jeta aktori i Harry Potter, Michael Gambon

Michael gjithashtu u shfaq në Fantastic Mr Fox, kuluajti rolin e detektivit francez Maigret.

E veja dhe djali i tij thanë në një deklaratë se aktori vuante nga pneumonia dhe vdiq në paqe pranë familjes së tij.