Showbiz

Ndahet nga jeta burri që veshi Sharon Stone dhe Madonna-n

Ndahet nga jeta burri që veshi Sharon Stone dhe Madonna-n

“Jemi të shkatërruar të njoftojmë vdekjen e zotit Manfred Thierry Mugler të dielën më 23 janar 2022”, shkruhet në një postim në llogarinë zyrtare të dizenjatorit në Facebook.

Ndahet nga jeta burri që veshi Sharon Stone dhe Madonna-n

Dizajneri francez Thierry Mugler, që krijoi veshjet e Madonna-s dhe të Sharon Stone, u nda nga jeta dje, në moshën 73-vjeçare. Vdekja ka ndodhur për “shkaqe natyrore”. Kështu konfirmon këtë agjenti i tij Jean-Baptiste Rougeot.

Thierry Mugler u largua nga brand-i i tij në 2002-shin, për t'u rikthyer më pas në 2013-ën si drejtor kreativ.

Ndahet nga jeta burri që veshi Sharon Stone dhe Madonna-n

Ndahet nga jeta burri që veshi Sharon Stone dhe Madonna-n

Ai do të mbahet mend si burri francez që veshi disa nga gratë më të bukura të Hollivudit, Jo vetëm në evente, por edhe në filma. Fustani ikonik i Demi Moore, tek "Indecent proposal" u krijuar nga Thierry.