Showbiz

Në Venecia, Harry Styles flet për aktrimin, muzikën dhe fansat

Në Venecia, Harry Styles flet për aktrimin, muzikën dhe fansat

Ardhja e Harry Styles në Festivalin Ndërkombëtar të Filmit në Venecia, ku filmi “Don't Worry Darling” ka premierën botërore mbrëmjen e sotme, ka qenë një nga ngjarjet më të pritura të një festivali plot yje.

Në Venecia, Harry Styles flet për aktrimin, muzikën dhe fansat

Në një konferencë për shtyp para premierës, Styles u mbush me pyetje në lidhje me karrierën e tij dhe nëse do të punonte sërish me regjisoren Olivia Wilde.

Në Venecia, Harry Styles flet për aktrimin, muzikën dhe fansat

Në “Don't Worry Darling”, Styles luan Jackin, i cili punon për projektin misterioz Victory, të drejtuar nga udhëheqësi karizmatik i kultit të Chris Pine, në një komunitet eksperimental të stilit të mesit të shekullit.

“Mendoj se është kënaqësi të luash në botë që nuk janë domosdoshmërisht të tuat. Kjo botë që supozohet se është kaq e përsosur, është me të vërtetë argëtuese,” tha Styles.

Në Venecia, Harry Styles flet për aktrimin, muzikën dhe fansat

Styles mori disa ditë pushim nga paraqitjet e tij në Madison Square Garden për të marrë pjesë në premierën e filmit në Venecia, me Wilde dhe yjet e tjerë, Pine dhe Gemma Chan.

Në Venecia, Harry Styles flet për aktrimin, muzikën dhe fansat

Por edhe pse bën dy karriera të profilit të lartë në art, ai tha se nuk sheh shumë paralele mes muzikës dhe aktrimit.

Në Venecia, Harry Styles flet për aktrimin, muzikën dhe fansat

“Personalisht, unë i konsideroj ato të kundërta në shumë mënyra. Mendoj se të bësh muzikë është një gjë vërtet personale”, tha Styles.

“Ka aspekte të aktrimit ku je duke nxjerrë nga përvojat që ke pasur, por në pjesën më të madhe po pretendon se luan dikë tjetër. Mendoj se kjo është ajo që më duket më argëtuese: luajtja e rolit.”

Në Venecia, Harry Styles flet për aktrimin, muzikën dhe fansat

“Unë jam jashtëzakonisht mirënjohës për njerëzit që më kanë mbështetur në jetën time dhe fansat në veçanti më kanë ofruar gjithmonë një vend për të qenë vetvetja dhe të ndihem rehat duke e bërë këtë dhe të shpreh veten. Unë do të doja të shpresoja se mund t'ua kthej atë hapësirë atyre,” u shpreh Styles.