Showbiz

Nga këpucët Zara tek fustani i kuq, detajet nga veshja e Carrie në takimin me Joe dhe Jill Biden

Nga këpucët Zara tek fustani i kuq, detajet nga veshja e Carrie

Gruaja e kryeministrit bitanik Boris Johnson, Carrie u shfaq e veshur me një fustan të kuq në takimin me presidentin Joe Biden dhe bashkëshorten e tij Bill, para samitit të G7 që mbahet në Londër.

Nga këpucët Zara tek fustani i kuq, detajet nga veshja e Carrie

Për ata që mund të aludojnë për veshjen e saj, se sa ka kushtuar, apo ku e ka porositur, në fakt duket se nuk e ka lëshuar shumë dorën: Fustani i saj elegant nga LK Bennett ka kushtuar 325 paund, ndërsa këpucët i ka porositur tek Zara me vlerën 49.99 paund.

Nga këpucët Zara tek fustani i kuq, detajet nga veshja e Carrie

Nga këpucët Zara tek fustani i kuq, detajet nga veshja e Carrie

Makeup-i i 33 vjeçares ishte gjithashtu i thjeshtë e natyral. Në internet, ky fustan është etiketuar si stili magjepsës i viteve 1930. Fustani ka disa detaje, nga copa e dyfishtë e lehtë, tek butat me perla në pjesën e dekoltesë, jaka dhe super e fryra.

L.K. Bennett është marka e preferuar e dukeshës së Kembrixhit, për të cilën thuhet se ka frymëzuar disa nga zgjedhjet e fundit të modës nga ana e Carrie.

Nga këpucët Zara tek fustani i kuq, detajet nga veshja e Carrie

Nga këpucët Zara tek fustani i kuq, detajet nga veshja e Carrie

Nga këpucët Zara tek fustani i kuq, detajet nga veshja e Carrie

Nga këpucët Zara tek fustani i kuq, detajet nga veshja e Carrie

*Tiranapost.al.