Showbiz

Nga kontradikta e Fjolla Morinës për djalin që do të bëhet burri i ardhshëm tek deklarata e gruas së biznesmenit: Më shkatërroi familjen

Nga kontradikta e Fjolla Morinës për djalin që do të

Që pas arrestimit për armëmbajtje pa leje, këngëtarja Fjolla Morina ka tërhequr vëmendjen e medias për deklaratat kontradiktore nga shtatzënia e rreme tek lidhja me biznesmenin Fisnik Syla, me të cilin udhëtonte në makinë në momentin kur u kap nga policia kufitare.

Nga kontradikta e Fjolla Morinës për djalin që do të

Tre ditë më parë, në mënyrë të papritur Fjolla bëri publik në rrjetet sociale propozimin për martesë nga partneri i saj, për të cilin ishte shprehur fillimisht për mediat se nuk kishte asnjë lidhje dhe se ky i fundit ishte familjar dhe se mediat po shkatërronin e po lëndonin familje e fëmijët e një njeriu që s’ka lidhje me të.

Nga kontradikta e Fjolla Morinës për djalin që do të

Propozimi ishte me një buqetë gjigante me trëndafila të kuq në formë zemre dhe shkronjën “F” të formuar me trëndafila të bardhë, si dhe me një unazë me diamant.

Nga kontradikta e Fjolla Morinës për djalin që do të

Ndërkohë ditën e djeshme, Fjolla zyrtarizoi duke postuar një dedikim në Instagram, ku shkruan:

Nga kontradikta e Fjolla Morinës për djalin që do të

Fisnik Syla është baba i dy fëmijëve dhe ishte në një martesë prej 10 vitesh me bashkëshorten, e cila ka reaguar për median kosovare ‘n’Zoom.biz’. Kjo e fundit ka postuar disa foto familjare të biznesmenit, të realizuara në gusht, kohë kur ai dhe Fjolla sapo kishin nisur lidhjen.

Nga kontradikta e Fjolla Morinës për djalin që do të

“Atyre që deshën shkatërrimin e familjes marrshin nga jeta atë që e meritojnë”, mësohet të jetë shprehur ajo. Nuk dihet nëse Fisniku dhe gruaja janë divorcuar, por duket se ai ka vendosur të vazhdojë jetën e tij pranë këngëtares.

Nga kontradikta e Fjolla Morinës për djalin që do të

Pas një kontrolli në makinë muajin e kaluar, Fjollës iu gjetën 2 pistoleta dhe 23 fishekë. Këngëtarja shoqërohej nga dy persona, shoferi Fitim Muji dhe biznesmeni Fisnik Syla. Në fillim ajo e mohoi lidhjen me Fisnikun, më pas e pranoi duke u shprehur para policisë: “Me Fisnik Syla, jam njohur që herët dhe tani jemi të dashur, gati për martesë, por nuk e kam nxjerrë nëpër media, duke e mbajtur privat”.

Nga kontradikta e Fjolla Morinës për djalin që do të