Showbiz

Nëse ‘xhelozohesh’ për jetën e dikujt në Instagram! Iva Tiço tregon bisedën me një shoqe

Nëse ‘xhelozohesh’ për jetën e dikujt në

Në rrjetet sociale nuk mund të shikosh hallet, mundimet, sfidat dhe shqetësimet e njerëzve. Në to shikon vetëm anën e bukur dhe atë më pozitiven. Një e vërtetë që Iva Tiço e tregon duke u nisur nga jeta e saj dhe nga biseda që ka ndarë  me një nga shoqet. Ajo shkruan se të gjithë jemi njësoj, në rrjet e pas tij, diferenca është vetëm disa foto më të bukura, sepse momentet e vështira të gjithë i mbajnë për vete.  

Postimi i plotë:

Para ca kohesh nje shoqja ime me tha qe do donte te kishte jeten e J.Lo “duket ajo qe eshte mire, e shoh ne Instagram, duket qe i ka te gjitha dhe i shijon”. I dhashe te drejte ne fillim, pastaj pasi e analizuam pak me me nge dhe arritem ne perfundimin qe dhe te ishe Iva Tico goxha mire ishte. Ne Instagram sigurisht. Ne fund fare une thashe qe nuk doja te isha si J.Lo por qe do te doja qe jeta ime te ishte si Iva ne instagram...

Mu kujtua kjo bisede e vjeter (vitin e fundit me kane munguar shume oret qe shtyja me shoqet neper divane shtepish) sot kur pashe qe kisha ca dite pa postuar. Ne fotot e fundit nuk munguan komentet per pushimet e zgjatura, jeten e bukur, ziline e ngjallur (nuk eshte gje e keqe)... keshtu eshte kjo puna e rrjetit, jemi te gjithe ai nje agjensi PR, postojme me te miren tone, me te bukuren tone. Nuk genjejme apo shpikim, ne shumicen e rasteve thjesht fokusohemi tek me e mira jone, tek ana me e bukur e jetes. Do doja ta kisha sa me shume jeten si Instagrami im (edhe si i J.Lo me shoqe nuk do me vinte aspk keq) por ka dhe dite pa foto, pa grim, me floket tuç ne maje te kokes, kur pasi ke hekurosur tre lavatriçe dje, ka dhe nje tjeter per sot...

Ndaj nuk i vlen te merret e gjitha kaq seriozisht. Pak a shume njelloj jemi te gjitha, ne rrjet e pas tij. Me ca foto te bukura permidis, sepse momentet e tjera, ato me pak ‘glam’ apo hallet e shqetesimet i mbajne te gjitha per vete.

Teksa mali tjeter i rrobave dhe hekuri me pret, ne mungese te ndonje fotoje te re i kujtoj @armand.sallabanda se ndonje shkrepje e re nuk do me bente keq ? (edhe pse kjo eshte e preruara ime, ajo si e cila do doja te ngjante jeta ime cdo dite) #thellimedivani #jetaneduarterrjetit

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Para ca kohesh nje shoqja ime me tha qe do donte te kishte jeten e J.Lo “duket ajo qe eshte mire, e shoh ne Instagram, duket qe i ka te gjitha dhe i shijon”. I dhashe te drejte ne fillim, pastaj pasi e analizuam pak me me nge dhe arritem ne perfundimin qe dhe te ishe Iva Tico goxha mire ishte. Ne Instagram sigurisht. Ne fund fare une thashe qe nuk doja te isha si J.Lo por qe do te doja qe jeta ime te ishte si Iva ne instagram... Mu kujtua kjo bisede e vjeter (vitin e fundit me kane munguar shume oret qe shtyja me shoqet neper divane shtepish) sot kur pashe qe kisha ca dite pa postuar. Ne fotot e fundit nuk munguan komentet per pushimet e zgjatura, jeten e bukur, ziline e ngjallur (nuk eshte gje e keqe)... keshtu eshte kjo puna e rrjetit, jemi te gjithe ai nje agjensi PR, postojme me te miren tone, me te bukuren tone. Nuk genjejme apo shpikim, ne shumicen e rasteve thjesht fokusohemi tek me e mira jone, tek ana me e bukur e jetes. Do doja ta kisha sa me shume jeten si Instagrami im (edhe si i J.Lo me shoqe nuk do me vinte aspk keq) por ka dhe dite pa foto, pa grim, me floket tuç ne maje te kokes, kur pasi ke hekurosur tre lavatriçe dje, ka dhe nje tjeter per sot... Ndaj nuk i vlen te merret e gjitha kaq seriozisht. Pak a shume njelloj jemi te gjitha, ne rrjet e pas tij. Me ca foto te bukura permidis, sepse momentet e tjera, ato me pak ‘glam’ apo hallet e shqetesimet i mbajne te gjitha per vete. Teksa mali tjeter i rrobave dhe hekuri me pret, ne mungese te ndonje fotoje te re i kujtoj @armand.sallabanda se ndonje shkrepje e re nuk do me bente keq ? (edhe pse kjo eshte e preruara ime, ajo si e cila do doja te ngjante jeta ime cdo dite) #thellimedivani #jetaneduarterrjetit

A post shared by Iva Tic?o (@ivatico) on