Showbiz

Rihanna, Taylor Swift dhe Beyoncé më të pasurat këtë vit, sipas Forbes

Rihanna, Taylor Swift dhe Beyoncé më të pasurat këtë

Taylor Swift, Beyoncé dhe Rihanna kryesojnë këtë vit listën e 15 femrave më të pasura të famshme në Shtetet e Bashkuara, publikuar nga Forbes.

Rihanna, Taylor Swift dhe Beyoncé më të pasurat këtë

Rihanna, 35 vjeç, ka pasurinë më të madhe neto, me 1.4 miliardë dollarë. Ajo arriti për herë të parë statusin e miliarderes në vitin 2021. Ylli, që aktualisht është në pritje të fëmijës së saj të dytë me reperin A$AP Rocky, ka bërë pjesën më të madhe të pasurisë me linjën e saj të grimit Fenty Beauty, të cilën e lançoi në vitin 2017.

Rihanna, Taylor Swift dhe Beyoncé më të pasurat këtë

Taylor Swift, ndërkohë, ka një vlerë neto prej 740 milionë dollarësh duke e shtuar pasurisë së saj më shumë se çdo personazh tjetër i famshëm gjatë vitit të kaluar, me plot 170 milionë dollarë. Pjesa më e madhe e pasurisë së këngëtares 33-vjeçare është falë turneut të saj Eras që ka thyer rekord dhe albumit të saj më të fundit Midnights, i cili arriti numrin 1 pas publikimit të tij në tetor.

Rihanna, Taylor Swift dhe Beyoncé më të pasurat këtë

Beyoncé, 41 vjeç, është gjithashtu në një turne këtë vit, me albumin e saj të shtatë Renaissance turneu i saj i parë solo në shtatë vjet. Këngëtarja tani ka një pasuri prej 540 milionë dollarësh, një shifër prej më shumë se 90 milionë dollarësh krahasuar me vitin e kaluar.

Rihanna, Taylor Swift dhe Beyoncé më të pasurat këtë

Të tjera këngëtare femra që kryesojnë listën janë Madonna (580 milionë dollarë), Céline Dion (480 milionë dollarë), Dolly Parton (440 milionë dollarë) dhe Barbra Streisand (430 milionë dollarë).

Pjesa tjetër e listës përfshin yje si Shonda Rhimes, Oprah Winfrey, Reese Witherspoon dhe Judy Sheindlin.