Showbiz

‘S`do të të lë kurrë vetëm’. Si Salma Hayek dhe Penelope Cruz u bënë mike përjetë

‘S`do të të lë kurrë vetëm’. Si Salma Hayek

Disa njerëz kanë aftësinë të kuptojnë se kur vjen momenti për t`i dhënë mbështetje të pakushtëzuar dikujt që kanë nevojë. Kjo është pikërisht ajo që ndodhi mes Salma Hayek dhe Penelope Cruz.

‘S`do të të lë kurrë vetëm’. Si Salma Hayek

Kthehemi pas, në vitet 1990 kur Salma Haeyk la famën në Meksikë për ta gjetur në Hollivud. Po aksenti i saj i spanjishtes ia vështirësonte goxha punën.

‘S`do të të lë kurrë vetëm’. Si Salma Hayek

Nga ana tjetër edhe Penelope Cruz kishte luajtur në disa seriale spanjolle, por më në fund ia doli të fitonte një rol në Hollivud dhe u nis drejt SHBA-së për ta provuar.

‘S`do të të lë kurrë vetëm’. Si Salma Hayek

Për Cruz nuk ishte aq e vështirë. Edhe pse nuk njihej personalisht, por kishte folur vetëm në telefon me Hayek, kjo e fundit u zotua ta priste. Salma e dinte mirë se ç`do të thoshte të ishe vetëm në një vend të huaj.

Doli ta priste në aeroport dhe kur Penelope i tha se duhet të shkonte në një hotel, Salma iu përgjigj: “Jo vetëm që s`do të shkosh në hotel, por do të vish tek shtëpia ime. Je vetëm dhe fillimi është shumë i vështirë. Do ndihesh vetëm. Do jemi bashkë gjithmonë.” Dhe kështu ndodhi. Aq i frikshëm ishte fillimi, sa vajzat tregojnë sesi gjatë netëve Penelope kishte nevojë të mbahej prej dore me shoqen e saj.

Me kalimin e viteve, punës, axhendave të ngarkuara, familjeve, e vetmja gjë që nuk ka ndryshuar janë ndjenjat. Dashuria e tyre është njësoj.

Sot e konsiderojnë veten motra.

‘S`do të të lë kurrë vetëm’. Si Salma Hayek

Megjithatë, pavarësisht lidhjes së ngushtë, fati nuk ia ka sjellë shpesh mundësinë të punojnë së bashku. Kanë qenë vetëm pjesë e një projekti të dyja, në vitin 2006, në filmin “Bandidas”, por që nuk pati suksesin që pritej. Gjithsesi ato të dyja shijuan punën me njëra tjetrën.