Showbiz

Shënimi i Celine Dion për ditëlindjen e djalit nxjerr në pah atë që përjetojnë të gjitha nënat me fëmijët

Shënimi i Celine Dion për ditëlindjen e djalit nxjerr në pah

Një prej tre fëmijëve të këngëtares së famshme Celine Dion mbushi sot 20 vjeç, një moshë sa delikate po dhe aq e rëndësishme për të ardhmen, për të cilën nëna Celine nuk ngurron t’i japë këshillat e saj si: Të besojë tek vetja e tij dhe duke i kujtuar se sa shumë e do.

Shënimi i Celine Dion për ditëlindjen e djalit nxjerr në pah

Nga Instagrami ajo ka postuar foton me René-Charles, djalin e madh të familjes dhe një shënim sa prekës po dhe aq frymëzues. Mes rreshtave, Celine tregon atë që në fakt të gjitha nënat e përjetojnë me fëmijët e tyre: Vitet kalojnë dhe ato rriten, një ndjesi sa e bukur kur i ke pranë dhe po aq e pabesueshme se sa shpejt ikin vitet!

Shënimi i Celine Dion për ditëlindjen e djalit nxjerr në pah

'René-Charles, djali im, 20 vite më parë pata privilegjin të dëgjoja fjalën nënë për herë të parë. Ëndrra ime u bë realitet dhe tin a ndryshove jetën përgjithonë. Është e vështirë të besosh se kanë kaluar dy dekada. Sytë e tu mbajnë ngjyrën e qiellit, dhe po ajo blu është dhe ngjyra e dashurisë sonë. Dil dhe përqafo jetën dhe mos harro kurrë të ndalosh së besuari tek vetja jote, pse unë besoj tek ti. Mos harro gjthashtu se babai yt të ruan gjithmonë dhe të udhëzon. Të duam shumë, Gëzuar ditëlindjen'!

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Ce?line Dion (@celinedion)

*Tiranapost.al.