Showbiz

Shpallet ‘Artisti më i Mirë Latin’ i të gjitha kohërave

Shpallet ‘Artisti më i Mirë Latin’ i të gjitha

Telemundo dhe Billboard kanë zbuluar artistin më të mirë latin. Ai është Enrique Iglesias sipas Billboard Latin Music Awards 2020.

Mbrëmja do të mbahet mbëmjen e 21 tetorit, por një prej fituesve është zbuluar para kohe.

Enrique numëron më shumë se 40 hite, mbi 17 miliardë klikime dhe mbi 10 miliardë njerëz të pranishëm në koncertet e tij.

Në 2021-shin ka planifikuar një turne me Ricky Martin, në 25 shfaqje në Amerikë, me shpresën që pandemia nuk do ta shkatërrojë.

*Burimi Billboard