Showbiz

Sia zbulon se vuan nga autizmi

Sia zbulon se vuan nga autizmi

Sia ka zbuluar se ajo është diagnostikuar me autizën. Duke folur për Rob Has A Podcast, ajo tha se diagnoza e saj kishte sjellë një ndjenjë lehtësimi.

"Unë jam ndjerë kështu për gati 45 vjet, kam thënë: "Duhet të shkoj të vesh kostumin tim njerëzor", tha ajo. “Dhe vetëm në dy vitet e fundit jam bërë plotësisht vetvetja”.

Sia, emri i plotë i së cilës është Sia Furler, njihet më së shumti si kantautore, me hite duke përfshirë Chandelier, Titanium dhe Cheap Thrills.